O DAGO

Markę DAGO tworzymy my – Daria i Gosia, dwie chemiczki z pasji i wykształcenia. Szczęśliwe mamy małych Łobuzów i mężatki kochane przez swoich Tomków. Marzymy o tym, aby te kwestie już zawsze pozostały niezmienne i aby dołączyła do nich kolejna ważna rola – kochających swoją pracę, spełnionych zawodowo kobiet. Tworzymy młodą firmę i cały czas chcemy się rozwijać. Dla planety, dla Ciebie i dla siebie. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Idea mniej znaczy więcej jest dla nas nadrzędna.
Mniej wody w kosmetykach, mniej plastiku, mniej opakowań, mniej odpadów, mniej składników na liście INCI, to więcej dla środowiska i naszej skóry.

CO MOŻEMY ZAOFEROWAĆ?

W naszej ofercie znajdują się m.in. szampon do włosów oraz masło do ciała w kostce, które stanowią doskonałą alternatywę dla płynnych produktów pakowanych w plastikowe butelki. Używamy opakowań papierowych, szklanych i aluminiowych, które można poddać recyklingowi lub wykorzystać ponownie w domu. Pakujemy w kartonowe pudełka, nie wypełniamy paczek folią bąbelkową. Wierzymy, że docenią to nasi odpowiedzialni i świadomi Klienci.

Nasze produkty są tworzone przede wszystkim z naturalnych olejów, maseł roślinnych, olejków eterycznych, ekstraktów roślinnych, części roślin oraz bezsiarczanowych surfaktantów. Próżno szukać u nas takich sładników jak wszechobecne i superpieniące się siarczany (SLS i SLES), oleje mineralne, parabeny, silikony, glikole polietylenowe i polipropylenowe, aluminium, kwas wersenowy, formaldehyd.

Mniej znaczy więcej

Idea mniej znaczy więcej jest dla nas nadrzędna.
Mniej wody w kosmetykach, mniej plastiku, mniej opakowań, mniej odpadów, mniej składników na liście INCI, to więcej dla środowiska i naszej skóry.

DAGO jest marką rzemieślniczych kosmetyków tworzonych z naturalnych składników.

Nasze produkty nie zawierają dodatku wody w formułach, w przeciwieństwie do większości produktów kosmetycznych, w których stanowi ona podstawę.
Czy produkujemy kosmetyki bezwodne?
Absolutnie nie
, biorąc pod uwagę udział wody w procesie życia roślin, z których następnie tworzone są nasze surowce, procesie produkcji, opakowania i technologie ich otrzymywania, a na używaniu produktu przez Konsumenta skończywszy. Jednak gdy kosmetykiem bezwodnym nazwiemy produkt, który nie zawiera w składzie wody, to z dumą możemy odpowiedzieć: „tak, tworzymy bezwodne kosmetyki”. Niedobory wody stale się nasilają. Niebawem surowiec ten może stać się prawdziwym luksusem, dlatego myślimy o przyszłości już dziś.